I edycja Wykładów Mistrzów zatytułowana Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat  przeszła do historii. Wydarzenie została zorganizowane przez Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną oraz Katedrę slovanských jazykov Filozofickej fakulty Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Wykłady są częścią projektu Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje (Fundusze Wyszehradzkie) prowadzonego przez prof. dr hab. Bernadetę Niesporek-Szamburską i realizowanego przez ICBEH. Znakomici prelegenci: prof. dr hab. Ewa Bińczyk, prof. dr hab. Małgorzata Kita, dr Ryszard Kulik oraz prof. dr hab. Piotr Skubała oraz interesujące wystąpienia związane z kryzysem klimatycznym zapewniły wydarzeniu bardzo liczną i międzynarodową publiczność. W spotkaniu online uczestniczyło ponad 400 osób z Czech, Słowacji, Węgier, Włoch, Łotwy, Ukrainy, Kazachstanu, Chin, Korei Południowej, Japonii, Indii oraz Polski.

Już dziś zapraszamy na międzynarodową konferencję organizowaną w ramach ww. projektu zatytułowaną Humanistyka klimatyczna – kształcenie uniwersyteckie i szkolne, którą zaplanowaliśmy na 11.03.2021 roku. Informacja o konferencji wkrótce pojawi się na stronach www.icbeh.us.edu.pl), www.hec.us.edu.pl oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/projectHEC/.

Dziękując wszystkim za udział w spotkaniu, świadczący o ogromniej potrzebie rozmowy o zagadnieniach klimatycznych oraz sposobach konstruowania edukacji humanistycznej uwzględniającej tę problematykę, mamy nadzieję, że marcowe wydarzenie również zgromadzi liczne grono odbiorców.

Nagrania Wykładów Mistrzów:
Link do wykładu prof. dr hab. Ewy Bińczyk „Retoryka prośrodowiskowa początków XXI wieku”
Link do wykładu prof. dr hab. Małgorzaty Kity „Wielogłosowość dyskursu klimatycznego”
Link do wykładu dra Ryszarda Kulika „Człowiek przeciwko naturze”
Link do wykładu prof. dra hab. Piotra Skubały „Na drodze do symbiocenu”
Link do całego nagrania I edycji Wykładów Mistrzów „Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat”